Autor Téma: Den za Moravu  (Přečteno 2510 krát)

Říjen 02, 2014, 07:45:29 odpoledne
Přečteno 2510 krát

Tonda

• Information
  • Newbie
  • Global Moderator
    • Zobrazit profil
Oslava Moravanství

Více na:  REPORTÁŽ - FOTO - VIDEO

Leden 09, 2020, 03:58:43 odpoledne
Odpověď #1

Ondřej

• *
  • Information
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Vážení, přestože zdejší témata jsou už dobrých 6 let stará zkusíme rozproudit diskuzi :) Co se týče Dne za Moravu  v Brně či Moravského dne v Olomouci, jsou to obě pro Moravu jistě velmi záslužné akce, dojde i částečně k oslovení nezúčasněné veřejnosti, nicméně právě z tohoto hlediska tam nalézám největší slabinu, je to vlastně technická otázka. Nikdy jsem nepochopil proč se tato společenská akce dělá ta brzo dopoledne a tak brzo končí, začátek akce v 9:30 nebo i v 10:30 je prostě příliš brzo pro přespolní, kdy normální rodiny na Moravě o víkendech kolem 8 až 9 h snídají a města jsou dopoledne často prázdná. Nejvíc lidí se dle mého názoru pohybuje o víkendech v centrech měst v podvečer a taky jsou zpravidla nejvíce naladěni na společenské události. To ož ale často moravské dny jsou dávno skončené, když končí kolem 14 h. Tuto otázku jsem kdysi diskutoval se Standou Blažkem a ten mě tvrdil, že je to kvůli účastníkům, aby se prý měli čas dostat domů. Tento argument mě ale nepřijde příliš odpovídající realitě, vždyť večer není problém se dostat i hromadnou dopravou nazpět z Brna či Olomouce prakticky na celou Moravu, navíc mnoho účastníků těchto akcí je z blízkého okolí. Naopak dostat se do Brna na např. na 9:30 znamená pro některé vstávat v 5 ráno, tak to jistě člověka moc nemotivuje se něčeho takového účasnit. Ale hlavně nedojde k oslovení veřejnosti, prostě dopoledne bývají města poloprázdná... Vy kteří na to máte vliv, zkuste se nad tím zamyslet...

Leden 09, 2020, 07:20:14 odpoledne
Odpověď #2

Swjatoslaw

• *
  • Information
  • Newbie
    • Zobrazit profil
Souhlasim!:-) a co treba udelat Den za Moravu i v mensich mestech nez jen v Brne nebo Olomouci? Kde uz je to trosku "ohrane". Vim, ze v Breclavi je Moravsky den a ten ma, tusim, slusnou navstevnost ne?