Autor Téma: Aktuálně!  (Přečteno 1784 krát)

Květen 06, 2014, 08:52:45 odpoledne
Přečteno 1784 krát

pavucinecNM

• Information
  • Newbie
  • Administrator
    • Zobrazit profil
Sčítání lidu 2021 se již začíná připravovat!

http://zpravy.idnes.cz/vlada-predbezne-rozhodne-o-podobe-scitani-fg2-/domaci.aspx?c=A140429_093215_domaci_jp

Nezapomeňte že předchozí Sčítání 2011 bylo prováděno podle zákona z roku 2008. Tzn. že legislativní úprava budoucího sčítání může být přijata okolo roko 2018. Já vím 4 roky. Ale posledně jsme jako Moravané přinesli skutečně požadavky až trošku s křížkem po funuse.

Doporučuji tedy sledovat knihovnu připravované legislativy ve Vládě na adrese http://eklep.vlada.cz

Co je zajímavé povedlo se mi nedávno nalézt soubor kde S. Drápal přípouští že na území Čech bylo více lidí kteří odmítli deklarovat svoji národnost než na Moravě. Uvádí tak v zápisu rady pro národnostní menšiny z 20.2.2012 - http://www.vlada.cz/assets/ppov/rnm/jednani-rady/RVNM_scan_zaznam.pdf

Citace
"Z konkrétních dat jenž S. Drápal prezentoval je zajímavá např: skutečnost že v Čechchách vzostl počet respondentů, kteří neuvedli žádnou národnost, oproti tomu na Moravě se přihlásilo přibližně o padesát procent více občanů k moravské národnosti"

Což je trochu rozdíl oproti oficiálnímu prohlášení:

Citace
"Skupina osob, která neuvedla svou národnost, byla v podstatě rovnoměrně rozložena jak z hlediska území, velikosti obce bydliště, tak z pohledu základních charakteristik obyvatelstva (věk, pohlaví, vzdělání, ekonomická aktivita).
Z údajů posledního sčítání lze vyvodit závěr, že větší část osob, které neuvedly svou národnost, patřila v minulých sčítáních hlavně do skupiny osob s národností českou. Tato volba totiž zaznamenala proti sčítání 2001 největší absolutní propad."

Blíže se tématu bezejmenných a sčítání věnuje Radek Král: http://radekkral.blog.idnes.cz/c/395723/Hop-Hop-Cesi-mistri-v-tom-ze-se-stydi-za-Cechy.html

Květen 07, 2014, 02:02:48 odpoledne
Odpověď #1

pavucinecNM

• Information
  • Newbie
  • Administrator
    • Zobrazit profil
zajimavé též je způsob provedení sčítání národnosti nebyl určen EU v jejim nařízení 763/2008 ES ( http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2008:218:0014:0020:CS:PDF )

Citace
„ To je jediné spravedlivé řešení vůči všem národnostem, ke
kterým se budou lidé na území ČR hlásit. Pokud bychom
uvedli tři nebo čtyři příklady, okamžitě by se mohli ozvat
představitelé další skupiny, že je diskriminujeme, protože v
uvedených příkladech nejsou. Žádné možnosti tak
nenabízíme a každý napíše bez jakékoliv nápovědy to, co
cítí. Je to férové řešení vůči všem a také povede k
nejpřesnějším výsledkům“,

Rozhodnutí o provedení sčítání národnosti formou prázdné kolonky tak bylo zcela v libovůli českých úřadu. a jak dokladá i výše zmíněný článek R. Krále tak tento postup nepatří zdaleka ve světě k tak standardním jak se snažil S. Drápal tehdy tvrdit.

Je zajímavé připomenout že Moravané v této věci nejsou zdaleka nejradikálnější. Podle výše odhadovaného dokumentu že zápisu setkání rady pro národnostní menšiny někteří zástupci menšin dokonce prosazovali povinnost tuto informací vyplnit.

Květen 08, 2014, 12:11:07 odpoledne
Odpověď #2

pavucinecNM

• Information
  • Newbie
  • Administrator
    • Zobrazit profil
Možná se ptáte proč toto forum vůbec vzniklo, že není potřeba atd. Inu, nevím jestli se chytne. Pokud ne tak ho zas po čase smažu. Domnívám se ale že moravskému hnutí chybí diskuzní prostor.

Jak píšu na své osobní wiki:

Citace
Začátkem května jsem rozjel nové moravské forum na adrese forum.moravy.eu. Registrujte se a diskutujte prosím. Facebook se nás snaží odstřihnout od našich fanoušků, moravská diskuze na lide.cz byla po redesignu služby ukončena. Strana Moravané taktéž v Q1/2014 ukončila provoz na svém letitém stranickém fóru.

Tož tak, dál je to tu na Vás.

Květen 18, 2014, 09:20:13 dopoledne
Odpověď #3

Tonda

• Information
  • Newbie
  • Global Moderator
    • Zobrazit profil
DEMONSTRACE 17.5.2014
Parlamentní listy - foto
Za samosprávu Moravy

Květen 25, 2014, 07:55:16 odpoledne
Odpověď #4

Tonda

• Information
  • Newbie
  • Global Moderator
    • Zobrazit profil
Volby do Evropského parlamentu.
Byl jsem ve volební komisi v naší vesnici.

Jsem rád, že naše obec měla proti zbytku republiky lepší 28% účast.
Je to slabé i tak přesto někde na to lidé kašlali úplně.
Přitom 70% rozhodnutí v EU padne na nás.

Nejvíce mne vadí ...
Lidé co nadávají na EU a současnou situaci v ČR, ale když mají možnost něco změnit tak se na to vybodnó.

Mnozí občané si myslí, že když nepřijdou volit tak ČR z EU odejde, ale to je blbost.
Já si odchod nepřeji,ale pokud je tu většina co si to přeje.
- Tak by naopak měli jít houfně a podpořit strany co chtějí odchod ČR.
Bojkot nic neřeší ...
Já v EU naopak vidím možnost jak vrátit Moravu na mapu Evropy.

Volební místnosti se uzavřely. Svůj názor vyjádřilo 16,7 % Jihomoravanů

Pro mne jako Moravana co na to říci.  ???

"Podle odborníků nebude hlas jihomoravských politiků příštích pět let v Evropském parlamentu nijak významný.
Kandidáty z jižní Moravy totiž politické strany umístily na místa spíše nevolitelná."

Pokud si tohle Moravané neuvědomí, že centralismus je cesta pro nás Moravany záhuba.
Budeme pořád tam kde jsme.
Ctím, ale rozhodnutí voličů ...
« Poslední změna: Květen 25, 2014, 07:58:14 odpoledne od Tonda »