Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ojin

Stran: [1]
1
Historie a Symbolika / Snahy o obnovu Moravy 1968
« kdy: 15. Duben 2020, 17:47:34 »
Při úklidu jsem našel noviny z roku 1968, které se věnují snahám o obnovu Moravy.
Článek "Za referendum na Moravě" - Lidová demokracie - sobota 13. července 1968:

2
Toto diskusní fórum / Náměty, připomínky
« kdy: 11. Březen 2020, 18:19:07 »
V tomto tématu máte prostor na náměty a připomínky k tomuto fóru.

3
Moravská národní obec / Re:Den za Moravu
« kdy: 4. Březen 2020, 09:08:02 »
Ještě ke dni za Moravu v dalších moravských městech:
Svého času (2012) byl taky Den za Moravu / Moravský den ve Zlíně, ovšem všechno stojí nebo padá na organizačních možnostech - chce to aby se zapojil někdo místní. Výhodou je taky pozitivní přístup města - lze to i bez něj, ale stojí to mnohem víc úsilí. Brněnský Den za Moravu je už tradiční akce (letos 15. ročník), nemůžeme ho jen tak přesunout jinam. Teoreticky by bylo možné zorganizovat i v dalších městech, ale je to určité tříštění sil.

Často je ovšem přínosná naše účast na akcích zmíněný Moravský den v Břeclavi, Slavnosti měst Šumperka apod.

4
Moravská národní obec / Re:Den za Moravu
« kdy: 2. Březen 2020, 21:58:24 »
Zdravím, díky za názory.
Co se týká začátku akce, tak už jsme v minulých letech zvažovali přesun víc do odpoledne, ale paradoxně s tím nesouhlasili spíš naši členové z větší dálky, že mají horší spojení apod. Je pravda, že pro "ultras" není problém vstát v 5, ale lidí, co by se přišli jen tak podívat to asi nenaláká. To dopoledne není tak špatná doba, hlavně kolem 11, kdy jde průvod městem tam bývá lidí docela dost, problém je ale čas po obědě. Dost taky záleží, jestli je zároveň nějaká akce města se stánky - loni nebyla, letos bude (Slavnosti vína). Letos to bude dopoledne (kostel už v 9), právě abysme se vyhli mrtvému času po obědě, ale myslím, že pro další roky by stálo za to zvážit přesunout to úplně na odpoledne. Mimochodem letošní termín je potvrzený na 19. září, pište si;)

5
Historie a Symbolika / Alej českých panovníků u Bukovan
« kdy: 18. Březen 2019, 23:24:12 »
Mezi Bukovanským mlýnem a kaplí panny Marie u Ostrovánek (https://mapy.cz/s/3pRAw) v současnosti vzniká cca. půlkilometrová alej se sochami "českých panovníků" - od praotce Čecha po Karla I, včetně tzv. bájných českých knížat. Zatím jsou tam jenom sokly se jmény, samotné sochy jsou zatím jenom u prvních šesti, nejspíš je budou doplňovat postupně. Morava je bohužel ignorována - kromě Sáma a čtyřech velkomoravských vládců, kteří jsou tak nějak vsunutí mezi posledního českého bájného a Bořivoje. Matyáš Korvín např. zcela chybí, u Matyáše Habsburského je uvedeno jenom období vlády na Čechami.
http://www.bukovansky-mlyn.cz/alej-ceskych-panovniku/

6
Moravská národnost a identita / Re:Karel Kryl - Jsem Moravan
« kdy: 27. Únor 2019, 21:20:34 »
Za pár dní bude 25 let výročí úmrtí a o měsíc později nedožitých 75 let. Toto by mohl být jeden z podkladů k připomínce, je ale pravda, že zdrojů by se hodilo víc.

7
Akce & Setkání / Turistické pochody
« kdy: 22. Duben 2014, 20:12:36 »
Abych to tadyk trochu rozjel...

Z Brna na Devět skal
Nechcete se nekdo přidat? Vlajku s sebou  ;)
http://brno9skal.vyskovnice.cz

Stran: [1]